Aktuality
29.05.2014 publikoval Lukáš Hejkrlík

Změna společenských smluv v roce 2014

Vážení klienti,

v letošním roce vstoupil v platnost Nový občanský zákoník (předpis č. 89/2012 Sb.)- dále jen NOZ a nový zákon o obchodních korporací (předpis č. 90/2012 Sb.) dále jen ZOK, kde nejvíce změnami prošly společnosti s ručením omezeným.

Oproti dosavadní právní úpravě obchodních společnosti a družstev přináší zákon o obchodních korporací. (ve spojeni s NOZ) mnohem propracovanější systematiku uspořádaní pravidel.Právní úprava je rozdělena do několika úrovní podle míry své obecnosti. Na vrcholu pak stojí obecná ustanoveni občanského zákoníku o právnických osobách, dále obecná úprava korporaci v tomtéž předpise, následuje obecná úprava obchodních korporaci a jejich konkrétních typů (např. s. r. o.) v ZOK.

Chtěli bychom Vás proto upozornit, že každá s.r.o. musí do konce června roku 2014 udělat změnu své společenské smlouvy. Pokud jste tak ještě neučinili, navštivte svého právního zástupce či notáře a změnu společenské smlouvy vč. nového zápisu do Obchodního rejstříku proveďte. Po 1.7.2014 budou ty společnosti,  které změnu neprovedli, pokutovány.

Autor: Iva Hejkrlíková


Zpět
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí,
personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.