Aktuality

Ostatní daně


09.07.2015 Lukáš Hejkrlík

InzertSpeciál

Nové vydání inzertspeciálu tentokrát zaměřeného na život po studiu.


26.06.2015 Lukáš Hejkrlík

Inzert speciál - daň z nemovitosti

V dalším čísle inzertspeciálu jsme psali o daňi z nemovitosti.


29.05.2014 Lukáš Hejkrlík

Změna společenských smluv v roce 2014

Vážení klienti, v letošním roce vstoupil v platnost Nový občanský zákoník (předpis č. 89/2012 Sb.)- dále jen NOZ a nový zákon o obchodních korporací (předpis č. 90/2012 Sb.) dále jen ZOK, kde nejvíce změnami prošly společnosti s ručením omezeným. Oproti dosavadní právní úpravě obchodních společnosti a družstev přináší zákon o obchodních korporací. (ve spojeni s NOZ) mnohem propracovanější systematiku uspořádaní pravidel.Právní úprava je rozdělena do několika úrovní podle míry své obecnosti. Na vrcholu pak stojí obecná ustanoveni občanského zákoníku o právnických osobách, dále obecná úprava korporaci v tomtéž předpise, následuje obecná úprava obchodních korporaci a jejich konkrétních typů (např. s. r. o.) v ZOK.


10.01.2014 Lukáš Hejkrlík

Silniční daň

Do konce ledna roku 2014 je každý podnikatel povinen odevzdat daňové tvrzení a doplatit silniční daň za předcházející rok 2013. Zaměstnavatel je povinen také zahrnout do této daně i automobily svých zaměstnanců, kteří využívali svá vozidla pro firemní účely dané firmy.


Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí,
personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.