Aktuality
08.07.2016 publikoval Lukáš Hejkrlík

Nový daňový balíček

Vláda schválila nový daňový balíček, který přináší změny nejen pro podnikatele. Velkou změnou je nový způsob vyplácení daňových bonusů, kdy do základu daně nebudou vstupovat příjmy z kapitálové činnosti a z pronájmu. Tzn., že pokud budete žádat o vyplacení daňového bonusu na vyživované dítě, musíte dosáhnout daňového základu minimálně šestinásobku minimální mzdy, tj 59 400,- Kč a to ze samostatně výdělečné činnosti nebo s činnosti závislé.

Další změnou, která by mohla ulehčit správu daní a poplatků je zavedení platebních terminálů. Konečně tedy půjde správa s dobou a nebudete muset nosit na některé úřady hotové peníze.

V oblasti DPH vláda přichystala dvě změny. První je zavedení tzv. nespolehlivé osoby. To je osoba, která má za poslední 3 měsíce nedoplatek na DPH více jako 500 000,- Kč, je podezřelá z podvodu na DPH nebo ji FÚ vyměří pokutu ve výši 500 000,- Kč. Druhá změna je rozšíření tzv. reverse charge mezi plátci DPH, tedy že povinnost přiznat a zaplatit daň přenáší dodavatel na odběratele. Ten v případě splnění podmínek dle zákona o DPH uplatní DPH i na vstupu, tudíž obchod je daňově negativní pro obě strany.

Zdroj: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vlada-schvalila-novy-danovy-balicek-prinasi-radu-zmen/1369440


Zpět
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí,
personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.