Aktuality
03.04.2015 publikoval Lukáš Hejkrlík

HOTOVO!

Pojďme zrekapitulovat poslední 3 měsíce tohoto roku. Každý začátek roku sebou přináší daňové žně a státní pokladna čeká až do poslední chvíle na podání veškerých daňových přiznání za rok 2014. Letos však proces „podávání“ daňových přiznání nesl mnoho úskalí. V letošním roce všechny právnické osoby a osoby fyzické, které mají datovou schránku, či podávají přiznání jiným způsobem (E-tiskopisem) museli podávat přiznání pouze v elektronické podobě. U právnických osob již nešlo podávat přiznání pomocí E-Tiskopisu. V případě takového podání, by došlo dle nařízení Finančního úřadu (FÚ) o nesplění správného podání a poplatníkovi by tak hrozila pokuta ve výši 2 000,- Kč. Pár týdnu na to však toto nařízení FÚ stáhl a i právnické osoby mohli podávat přiznání E-tiskopisem.

Finanční správa si s námi ale letos zahrávala mnohem více. Právnické osoby musí včetně daňového přiznání podávat eletronicky i přílohy (Rozvaha, Výkaz zisku a ztrát, Příloha), což by nebyl takový problém, nicméně vzpomenout si 19.3.2015, že nebudou akceptovány přílohy v PDF, nebo jiném podobném dokumentu, byl asi šok ne tolik pro poplatníky, nýbrž pro daňové poradce a účetní. Horší byla ještě představa, že se budou muset již poslané přiznání poslat znovu (řádné opravné přiznání). Tato představa však nebyla naplněna a tak jsme zbývající daňová přiznání raději posílali tak, jak FÚ nakázal. Proč tomu tak bylo je logické, nicméně načasované na špatnou dobu. Elektronizací finanční správy se uleví hlavně jednotlivým správcům, kteří soubor jen obnoví a mají „hotovo“, na druhé straně poplatníkovi opět přidělali práci, aby vše odevzdal tak, jak si stát přeje.

Výsledek elektronizace daní? Na straně FÚ zkrácení času při zpracování daňových přiznání. A na straně poplatníka? Prodloužení času při zpracování daňových přiznání a zpříjemění jednoho dne v roce, že nemusíte na FÚ chodit fyzicky.

A CO MY?

V lednu jsme za Vás zpracovali a odevzdali 180 kusu silniční daně. Do konce března jsme zpracovali a odevzdali 348 kusů daně z příjmu fyzických osob a 125 kusů daně z příjmu právnických osob. Doufáme, že jste byli s našimi službami v roce 2014 spokojení, a že jsme pomohli Vašemu podnikání pro rok 2015.

 

 


Zpět
Sídlo firmy

BENE CB spol. s r.o.
E. Rošického 460/12
370 05 České Budějovice
SKYPE jméno: Firma BENE CB spol. s r.o.
E-mail: office@benecb.cz

IČO: 26020718
DIČ: CZ26020718
vedená v OR u KS České Budějovice, oddlíl C vložka 9344

Provozní doba

Pondělí - čtvrtek 08:00 - 16:00
Pátek 08:00 - 13:30
Polední pauza 11:00 - 12:00

Napište nám

Zásady ochrany osobních údajů

Informace o cookies

BENE CB spol. s r.o.

Všechna práva vyhrazena © 2018